Interview 28-11-2023

Oogcentrum Erfurt

By Ophtec

Dit jaar markeert het 30-jarig jubileum van het Oogcentrum Erfurt, dat al drie decennia toegewijd is aan uitzonderlijke oogheelkundige zorg. Onder leiding van Dr. Antje Röckl en Dr. Andreas Neugebauer heeft de kliniek zich opgewerkt tot de top van de oogzorg in Thüringen, Duitsland, en biedt zij innovatieve behandelingen en persoonlijke zorg aan haar patiënten.

De kliniek heeft een rijke geschiedenis. Het begon allemaal in 1993 toen Dr. Schmidt de kliniek oprichtte in Weimar, voordat hij later verhuisde naar Erfurt. Dit was drie jaar na de hereniging van Duitsland. Voor die tijd, tijdens het DDR-tijdperk, was alles staatsbezit en werden de meeste operaties alleen in ziekenhuizen uitgevoerd. De stap van Dr. Schmidt om een kliniek op te richten na die uitdagende tijden was baanbrekend. "We hebben sindsdien een lange weg afgelegd", deelt Dr. Röckl. "Nu is het tegenovergestelde het geval. Slechts enkele staaroperaties worden in het ziekenhuis uitgevoerd, en de meeste worden in privépraktijken gedaan."

"In ons team functioneren we buitengewoon goed, en dat geeft de patiënten ook vertrouwen in ons."

In de loop der jaren is de kliniek in aanzien gegroeid en heeft het bekwame chirurgen en toegewijde medische professionals aangetrokken om zich bij haar aan te sluiten. Dr. Schmidt ging met pensioen in 2019 en gaf het stokje door aan Dr. Röckl en Dr. Neugebauer, die de erfenis van uitmuntendheid van de kliniek voortzetten. Wat het Oogcentrum Erfurt onderscheidt, zijn de naadloze processen die in de loop der jaren zorgvuldig zijn ontwikkeld in combinatie met de harmonieuze werksfeer. Dr. Röckl reflecteert: "We hebben een volwassen structuur en uitgebreide ervaring, waardoor we snelle en efficiënte processen kunnen realiseren, wat resulteert in een opmerkelijk geoptimaliseerde workflow." Dr. Neugebauer voegt eraan toe: "We doen elke dag hetzelfde, zorgen voor consistentie en leveren hoogwaardige zorg. Het is hard werken om dit niveau van toewijding te handhaven, maar het is wat ons succesvol maakt." Dr. Röckl benadrukt ook het belang van hun team en zegt: "In ons team functioneren we buitengewoon goed, en dat creëert een sterke basis en een positieve werkomgeving. Het is cruciaal en zeer belangrijk. En patiënten merken dit ook. Het geeft ze vertrouwen in ons." De optimalisatie-inspanningen gaan verder dan mensen en processen. In 2013 werd een renovatieproject uitgevoerd, waarbij een speciale ruimte voor patiëntenvoorbereiding en gestroomlijnde postoperatieve zorg werd opgericht. De renovatie werd zorgvuldig gepland en uitgevoerd door Dr. Schmidt en Dr. Neugebauer, wat verder bijdroeg aan het algehele succes van de kliniek.

"Ik ben echt trots op onze jonge artsen, die betekenisvolle verbindingen leggen met onze patiënten, verder dan de behandelingen en IOL's."

De gestroomlijnde routines in het oogcentrum zorgen er voor dat er ruimte is voor individuele procedures, zodat elke patiënt persoonlijke aandacht krijgt binnen het kader van de kliniek. Dr. Röckl uit haar trots over de aanwezigheid van tal van getalenteerde jonge artsen in de kliniek, die oprecht enthousiasme en uitzonderlijke vaardigheden vertonen. "Ik ben echt trots op onze jonge artsen, die zich inzetten voor gepersonaliseerde behandeling. Ze leggen betekenisvolle verbindingen met onze patiënten, die verder gaan dan de behandelingen en lenzen. Hun interacties maken het verschil."

"Onze toekomstplannen omvatten het uitbreiden van ons aanbod van refractieve chirurgie, zodat patiënten een breder scala aan hoogwaardige zichtopties krijgen."

Vooruitkijkend kennen Dr. Röckl en Dr. Neugebauer opkomende trends en ontwikkelingen in de oogheelkunde. Er is een toenemende verschuiving naar poliklinische zorg in heel Duitsland. Dr. Röckl benadrukt hun gunstige locatie: "Onze locatie in Erfurt is uitzonderlijk en stelt ons in staat om aan de behoeften van onze patiënten in Thüringen te voldoen." Dr. Neugebauer voegt toe: "Onze toekomstplannen omvatten het uitbreiden van ons aanbod van refractieve chirurgie, zodat patiënten een breder scala aan hoogwaardige zichtopties krijgen. We zijn toegewijd om onze traditie van gepersonaliseerde zorg die verder gaat dan standaardprocedures voort te zetten, zodat onze patiënten de grootst mogelijke aandacht en tevredenheid ontvangen."

Interview 28-11-2023

Maak Kennis met Annemarie

In dit interview zaten we samen met Annemarie, Sales Office Assistant bij Ophtec, om te praten over...

Lees verder
Interview 28-11-2023

Zowel dokter als patiënt: Dr. Harras Mölders ervaringen met de Precizon Presbyopic IOL

Dr. Harras Mölder is een ervaren oogarts die sinds 2018 de Precizon Presbyopic NVA-lenzen gebruikt...

Lees verder
Interview 28-11-2023

Van Zoon tot Chirurg: Een Staaroperatie bij Mijn Eigen Vader

In december 2021 voerde Dr. Luis León een bijzondere staaroperatie uit bij zijn eigen vader. Samen...

Lees verder
Interview 28-11-2023

Maak Kennis met Annemarie

In dit interview zaten we samen met Annemarie, Sales Office Assistant bij Ophtec, om te praten over...

Lees verder